Apie jaunąją kartą dažnai yra sakoma, kad būtent jai priklausantys dažniausiai nepaiso patarimų. Vis dėlto, yra tikrai nemažai situacijų, kuomet reikėtų pakeisti savo elgesį – t.y., nuoširdžiai išklausyti patarimus ir, žinoma, jai pasinaudoti. Vienas tokių situacijų, kuomet verta paisyti patarimų, yra apsisprendimas laikyti biologijos egzaminą. Juo labiau, kad dažnas biologijos korepetitorius Vilniuje iš tiesų turi puikių pastebėjimų. Tad pats metas apie tai pakalbėti.

Kartojimas – ne prieš egzaminą, o  bent kartą per savaitę

Įprasta, kad iki egzamino likus kelioms dienoms, skubama kartoti to, kas buvo išmokta. Šis sprendimas, žinoma, yra puikus, tačiau tikrai ne pats geriausias. Tad, kas galėtų būti geriau? Pasirodo, dažnas biologijos korepetitorius yra įsitikinęs, kad tai, kas buvo išmokta reikėtų kartoti ne prieš egzaminą, o bent kartą per savaitę. Taigi, savo dienotvarkėje turėtumėte atrasti bent valandą laiko per savaitę, kad galėtumėte išmokti tai, ką buvote išmokę. Tai padės įtvirtinti jau turimas žinias ir, žinoma, mėgautis kur kas geresniais rezultatais tiek bėgant mokslo metams, tiek po egzamino.

Individualus mokymasis visada atneša geresnius rezultatus

Ne paslaptis, kad biologijos korepetitorių pamokas galima lankyti individualiai arba nedidelėmis grupelėmis. Vis dėlto, specialistai pripažįsta, kad geresnių rezultatų sulaukiama tuomet, kai mokomasi individualiai. 

Na, o pabaigai – dar viena detalė. Nors dauguma mokinių ir galvoja, kad yra kitaip, tačiau dažnas biologijos korepetitorius tvirtina, kad ilgametė patirtis leidžia puikiai suprasti, kuomet nebesiklausoma jo perduodamos informacijos. Kitais žodžiais tariant, puikus biologijos korepetitorius visada pastebi momentą, nuo kurio mokinys nebeskiria dėmesio mokymosi procesui. Ir nors daugelis mokinių galvoja, kad jiems pavyksta sukurti stropuolio įvaizdį, nieko panašaus. Taigi, biologijos korepetitoriai paprastai yra linkę laikytis štai tokios pozicijos: jei mokinys yra ypač pavargęs ar turi neatidėliotinų reikalų ir pats puikiai supranta, kad negalės susikoncentruoti mokymuisi, apie tai dar prieš pamoką reikėtų informuoti korepetitorių. Tokiu atveju tiesiog būtų galima susitarti dėl kitos pamokos ar atlikti savarankiškai užduotis namuose bei  negaišti brangaus laiko. 

Svarbiausia, kad patarimų paisytumėte, o po to jau galėsite ir puikiai rezultatais.