Automobilio nuoma yra puikus variantas renkantis pažintinę kelionę. Tu nesi pririštas prie autobuso, laivo, traukinio ar kitokio grafiko. Viską galima planuotis pačiam. Kelionė su išnuomotu automobiliu nuoma gali kainuoti ir daug, ir mažai. Tai priklauso nuo planavimo. Jei kelionė planuojama iš anksčiau, bus daug laiko paieškoms geriausio varianto. Jei vis tik sugalvosite ieškoti prieš pat kelionę, gali tekti išleisti nemažai pinigų. Nuomos kainos  dažniausiai prasideda nuo  5-12 eurų parai ir siekti net 50 eurų. Tai priklauso nuo norimo nuomojamo automobilio. Pasirašant nuomos sutartį dar reikia sumokėti užstatą, kuris vėliau būna grąžinamas. Užstatas taip pat gali siekti nuo 150 eurų iki 2000 eurų ir daugiau. Įprastai užstatas būna grąžinamas per keletą darbo dienų nuo mašinos atidavimo. 

Kada skaitosi trumpalaikė nuoma? 

Automobilio nuoma gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė. Dažniausiai kuriam laikui reikės automobilio nuomos paslaugos žmonės nusprendžia planuojant kelionę. Tačiau yra tokių atvejų kai nuomoto automobilio prireikia staiga ir netikėtai. Tai nutinka jei sugenda mašina, netikėtai prireikia kur nors nuvažiuoti  ar parvažiuoti. Trumpalaikė nuoma galima ir iš nuomos agentūrų, ir per brokerius, ir naudojantis mobiliąja programėle. Naudojantis programėle yra mokama už nuvažiuotą atstumą. Automobilio nuoma per agentūrą ir brokerius dažniau pasirenkama, kai mašinos reikia ilgiau nei keliems  pravažiavimams. Tokia nuoma yra skaičiuojama paromis. Tai reiškia, kad paėmus automobilį, su juo mažiausiai privalėsite važinėti parai ir mokėti už parą. Trumpalaikę nuomą dažniausiai renkasi turistai ir atostogų į gimtinę grįžę žmonės. 

Kada būna ilgalaikė nuoma?

Nuomojantis automobilį reikia apsispręsti, kuriam laikui jo norėsite. Jeigu norėsite jo ilgesniam laikui, tai greičiausiai ilgalaikės automobilio nuomos tarifais nuomotis bus pigiau. Ilgalaikėje nuomoje dažniausiai mokama už mėnesį ir daugiau. Kainos varioja taip pat įvairiai. Priklauso nuo to kokio automobilio norite. Pasirinkimas būna labai platus: nuo paprastų kategorijų iki premium klasės kategorijos. Taip pat kokiam laikui. Kiekviena įmonė tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę nuomą traktuoja skirtingai. Iš esmės tai priklauso nuo to, kuriam laikui norėsite. Ilgalaikės nuomos automobiliai nieko nesiskiria nuo trumpalaikės nuomos. Skiriasi tik nuomos laikas ir tai kas į tą kainą įeina. Ilgalaikėje nuomoje gauna ir daugiau ridos. Todėl tada yra paprasčiau planuotis kelionę. Nes jei vieną dieną nuvažiuojama  daugiau kilometrų, kitą dieną galima važiuoti mažiau.