Planuojate atostogas Lanzarote island, tai yra vienoje iš nuostabiausių Kanarų salų? Bet ką reiškia ta viena iš nuostabiausių, kai iš viso vos kelios salos tame salyne? Kad ir ką tai reikštų, sveikiname su puikiu pasirinkimu. Netgi keliais. Pirmas puikus sprendimas – apskritai atostogauti. Antrasis – per atostogas leistis į kelionę. Na ir trečiasis yra keliauti ne šiaip kur nors, bet į Kanarus, į Lanzarote. Ir vienas pagrindinių argumentų iš mūsų pusės kodėl tai yra taip nuostabu – ogi Timanfaya national park.

Kuo tas Timanfaya national park toks įdomus?

Taigi, pabandykime nors kažkiek šitas visas blevyzgas apie Timanfaya ir Lanzarote apskritai. Kodėl gi mes taip nuostabiai viską pateikiam. Kodėl sakome, kad Timanfaya national park tour, arba tiesiog savarankiškas pasivaikščiojimas, turėtų būtų jūsų tikslas. Bent jau tuo metu, kai esate saloje.

Visų pirma, parke yra gražu ir parkas yra gražus. Tuo viskas ir pasakyta ir po tuo viskas yra paslėpta. Lietuvoje nieko panašaus nepamatysite. Mėnulio peizažas. Marso peizažas. Akmeninė dykuma. Lavos laukai. Visi šie epitetai sklando ore žmonės mąstant ir kalbant apie Timanfaya national park lanzarote. O ką tai reiškia mums?

Be jokios abejonės, tai reiškia visų pirma tai, jog ir Marse, ir mėnulyje norime pabuvoti ir patys. O vat Timanfaya tokią galimybe suteikia vos už kelis šimtus eurų (paprastai tiek kainuoja kelionė į šią salą iš Lietuvos).

Timanfaya national park

Kas gi sukuria tą keistai įdomu, turistus iš viso pasaulio traukiantį nežemišką peizažą Lanzarote saloje? Ogi žemės gelmės. Ne dabar, kiek anksčiau. Visa Lanzarote island yra vulkaninės kilmės. Timanfaya national park, kaip ir kai kurios kitos salos dalys – tiesiog šviežesnės vulkanizmo apraiškos. Čia veržėsi lauk žemės gelmės, pylėsi lava ant aplinkinių miškų ir juos laidojo. O gal tuomet dar nebuvo miškų, kas čia težino. Ir šie lavos laukai nespėjo apaugti augmenija – tam reikia tiesiog per daug laiko. Taip, nuo šilumos, šalčio, vandens ir sausros  jie skeldėjo, dūlėjo, trupėjo ir panašiai. Jie po truputi keičiasi. Po truputi atsiranda ir augalija. Bet toli gražu ne visus. Ir tai yra nuostabiausia – būnant Timanfaya parke galima pamatyti ir plikų lavos laukų, ir pirmųjų augalų, ir jau gan rimtai įsitvirtinusių floros bendrijų. Lavos laukuose. Nu fantastika.

Štai kaip viską nuostabiai pavyko pateikti ir neginčijamai įrodyti, jog atostogos Lanzarote saloje būtinai aplankant ir Timanfaya national park yra tiesiog būtinybė. Dar daugiau – https://lanzarote-holidays.eu/timanfaya-national-park/